Základy bezpečnosti na internetu

Mgr. Veronika Slámová

V šestých ročnících proběhl 20. března 2024 preventivní program nazvaný "Základy bezpečnosti", který vedli pracovníci společnosti E-bezpečí. V současné době tráví žáci na internetu a sociálních sítí spoustu času a mnohdy netuší jaká nebezpečí skrývají.

V rámci programu si žáci ujasnili, co vše je považováno za kyberšikanu. Seznámili se, jak správně zabezpečit svůj účet a také, kde vyhledat pomoc při zneužití osobních údajů.

Zajímavou částí přednášky bylo téma pořizování a následné zveřejňování fotografií.

V průběhu celého programu měli žáci možnost se doptávat na informace, které je zajímali, a také přidat své vlastní zkušenosti.

Akce byla spolufinancována MSK ve vyhlášeném dotačním programu Podpora aktivit v oblasti prevence rizikového chování.